Zvažuje se natočení prequelu Osvícení. Už jsou známi i producenti

FOTO: ShiningSpolečnost Warner Bros. chystá prequel k dnes již kultovnímu hororu Osvícení. Dokonce jsou už známi i producenti, kteří mají snímek zaštítit.

FOTO: Shining
Šílenství už klepe na dveře. Zdroj: Warner Bros.

V poslední době se roztrhl pytel se všemi možnými prequely starých i novějších filmů (X-Men: První třída, Zrození Planety opic, Věc: Počátek, Prometheus, nebo obě pokračování Paranormal Activity). Tendence je to zajisté lukrativní. A na to spoléhá také filmové studio Warner Bros., které chystá prequel ke Kubrickově Osvícení.

Na tuto skutečnost upozornily jako první Los Angeles Times: „WB nenápadně zvažuje možnost natočení tohoto prequelu,“ napsal deník. Zároveň uvedl i osobnosti, které mají film produkovat. Zmiňuje se jméno scenáristky a producentky Laety Kalogridis a jejích partnerů Bradleyho Fischera a Jamese Vanderbilta.

Čtěte více: Stephen King se vrátí k Osvícení. Doktor spánek vyjde v lednu

Laeta Kalogridis produkovala snímky jako Avatar nebo Prokletý ostrov. Bradley Fischer potom například film Černá labuť s Natalií Portman. Jamese Vanderbilta zase můžete znát z nového filmu The Amazing Spider-Man, kde se podílel na scénáři. Mluvčí Warner Bros. však ujistil novináře, že „prequel je zatím v počáteční fázi a nikoliv v průběhu natáčení“.

Hororový thriller Osvícení, natočený podle předlohy Stephena Kinga, si pohrává s divákovým vnímáním reality. Hlavní hrdina je spisovatel Jack Torrance (Jack Nicholson), který se uchází o místo v Hotelu Overlook, kam se poté se svou rodinou přestěhuje. Prequel by se měl pravděpodobně zaobírat dobou, která předcházela příjezdu Jacka do hotelu.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.