Znovu 1984: Orwellův román se dočká nového filmového zpracování

FOTO: 1984 - Umbrella Rosenblum films production
1984 v roce 1984. Kdo po třiceti letech nahradí Johna Hurta? Zdroj: Umbrella Rosenblum films production

Po třiceti letech se do kin opět vrací jedno z nejslavnějších děl anglického spisovatele George Orwella. Antiutopický román 1984 je připraven znova zahubit každý náznak lidské individuality už v zárodku.

FOTO: 1984 - Umbrella Rosenblum films production
1984 v roce 1984. Ví už Velký bratr, kdo nahradí Johna Hurta? Zdroj: Umbrella Rosenblum films production

K filmové adaptaci s Edmondem O´Brienem (1956) a Johnem Hurtem (příznačně vypuštěné do kin roku 1984) tak přibude v pořadí už třetí zpracování slavného Orwellova románu 1984 o světě, v němž se nepřipouští sebemenší vybočení z myšlení totalitního režimu a samostatně myslící jedinci představují největší hrozbu. Příběh, díky kterému vešlo spojení Velký bratr tě sleduje do povědomí celého světa, tentokrát ve svém scénáři zpracoval James Graham a na režisérskou židli usedl zkušený Paul Greengrass (Bourneův mýtus, Zelená zóna, Kapitán Phillips).

Jestli se budou tvůrci striktně držet knižní předlohy nebo jí dodají současnější rysy, se zatím neví, někteří se ale domnívají, že ponuré anglické uličky v době totality by se bez váhání mohly vyměnit za dnešní útoky hackerů či vládu porušující zákony na ochranu soukromí. Má se za to, že by natáčení mělo začít ještě v letošním roce, datum premiéry však bude stanoveno až později. Ale nebojte, Velký bratr vidí všechno – a dá vám vědět včas.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Vendula Kadlecová
Autorka je redaktorkou . Studuje českou filologii se zaměřením na editorství ve sdělovacích prostředcích v Olomouci. Věnuje se také tvorbě univerzitního časopisu. Mezi její záliby patří řecká mytologie, knihy a kofein.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.