Na Whoconu se promítá speciální epizoda k 50. výročí té úplně první

doctor-who-prioritaUž jen necelé dva týdny zbývají do 50. výročí od uvedení vůbec první epizody kultovního britského sci-fi seriálu Doctor Who, v češtině vysílaného pod názvem Pán času. A ve stejný víkend proběhne v Brně i velké setkání fanoušků tohoto seriálu.

Doctor Who jedenáctkrát v jednom dílu.
Doctor Who jedenáctkrát v jednom dílu.

Brno, hotel Slovan, pátek 22. až neděle 24. listopadu 2013 – to jsou souřadnice v časoprostoru, na kterých najdou všichni čeští a slovenští příznivci Doctora Who první český Whocon, tedy setkání fanoušků a fanynek tohoto britského seriálu. Vstupenky už jsou sice dávno vyprodané, to ale neznamená, že se během posledních dvou týdnů nějaké volné neobjeví.

Hlavním bodem Whoconu bude samozřejmě v sobotu večer livestream speciální epizody k 50. výročí, která poběží na jednom z kanálů britské televize BBC. Pro ty, kdo ale nerozumí anglicky a na speciál se v livestreamu dívat nechtějí, vyhradili organizátoři kavárnu Trojka, kde se bude také odehrávat část programu conu. Kromě hlavního lákadla ale organizátoři lákají návštěvníky i na další promítání, na přednášky a workshopy, ale především na cosplay a setkání s dalšími fanoušky. Více informací naleznete na stránkách conu.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Jan Nohovec

Student Masarykovy univerzity v Brně, obor Mezinárodní vztahy a Anglický jazyk a literatura, se narodil v Plzni, ale v současné době se pohybuje po různých místech České republiky. Má rád cestování a kromě češtiny a angličtiny se v rámci možností dorozumí i francouzsky a španělsky. Mezi jeho oblíbené koníčky patří tanec (od těch klasických přes latinskoamerické až po square dance), žonglování s poi a s holí a DDR. Na Topzine.cz působil přes rok a půl jako editor rubriky Hry a fantastika a v současné době zastává pozici reportéra a literárního recenzenta na Fanzine.cz, magazínu o sci-fi, fantasy a hororu při Topzinu, a na podobně zaměřeném internetovém portálu Fantasya.cz.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.