X-Men: První třída bude mít druhý díl. Známe jméno scenáristy

FOTO: X-Men: První třídaSnímek X-Men: První třída sklidil velký úspěch a vydělal přes 350 milionů dolarů. Není proto divu, že se chystá jeho druhé pokračování. Jeho scénář píše Simon Kinberg.

FOTO: X-Men: První třída
Magneto ještě neřekl poslední slovo, Zdroj: distributor filmu

Simon Kinberg je osmatřicetiletý scenárista z Londýna. Jeho jméno není  fanouškům filmů o X-Menech neznámé. Psal již scénář k notně kriticky přijímanému třetímu pokračování nazvanému X-Men: Poslední vzdor. Jeho tvorba je z celkového pohledu vůbec rozporuplná. Psal scénář jak k neúspěšnému Jumperovi, tak k příznivěji hodnocenému Sherlocku Holmesovi.

Čtěte také rozsáhlé shrnutí předchozích dílů

Do budoucna se chystá psát mnohé další scénáře – například k filmům Abraham Lincoln: Vampire Hunter a This Means War, akční komedii ve stylu Pána a paní Smithových.

Ačkoliv návštěvnost třetího dílu X-Menů nebyla špatná, zklamání zaznělo především od fanoušků původního komiksu. Vyčítali mu zejména ignoranci předchozího dílu a celé mytologie obecně. Poučí se Kinberg ze svých chyb a překvapí filmové fanoušky? Doufejme.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Matouš Márai

Narodil se roku 1987, chodil na Střední odbornou školu podnikatelskou PROSPERA v Lázni Bohdaneč, vystudoval Filozofickou fakultu na Univerzitě Pardubice, obor Humanitní studia a nyní studuje na Masarykově univerzitě, Fakultě sociálních studií, obor Mediální studia a žurnalistika. Do redakce Topzine.cz nastoupil v měsíci říjnu 2011 a píše pro rubriku Filmy a seriály.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.