VIDEO: Superrychlá potrubní kapsle vás vezme kolem světa za šest hodin

KONCEPT: Superrychlá transportní kapsleKoncept jako ze seriálu Futurama. Transportní kapsle pro šest lidí by znamenala revoluci v dopravě, protože dlouhá cesta z New Yorku do Číny by se zkrátila na pouhé dvě hodiny.


Vše by fungovalo na principu magnetického pole ve vakuu. Kapsle by se mohla pohybovat rychlostí až 4.000 mil za hodinu (skoro šest a půl tisíce kilometrů za hodinu), doba cestování by se tedy mnohonásobně zkrátila. Fascinující je, že cestující by nebyli rozdrceni ohromným tlakem při zrychlení, ale při maximální rychlosti by zažívali přetížení kolem 1G, tedy stejné jako v běžném autě na dálnici.

Podívejte se na VIDEO: Zjistili jsme, jak se vyrábí iPad. Nahlédněte do čínské fabriky

Kdyby vše klaplo, budou na světě rychlá potrubí už během deseti let. Nejprve na přepravu nákladu, ale brzy poté i pro lidi. Zrealizování podobného systému bude sice drahé, na druhou stranu jsou použité materiály a samotný provoz velmi úsporné, následné cestování by si tedy měl ideálně moci dovolit skoro každý.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Zdeněk Král
Narodil se v dubnu 1991 v Českých Budějovicích. Do roku 2010 navštěvoval pražské Gymnázium Jana Nerudy, nyní studuje na Vysoké škole ekonomické v Praze. Do redakce nastoupil v červnu 2011, od srpna 2012 se stará o herní a technologickou odnož Topzinu, magazín Gamezine.cz

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
VIDEO: Superrychlá potrubní kapsle vás vezme kolem světa za šest hodin