VIDEO: Jak vznikal snímek Avengers? Dlouho a počítačovou animací

Tvorba Avengers
Nebojácná skupina ochránců planety Země! Zdroj: Reprofoto Youtube.com

Tvorba Avengers

Přestože přibližně třetina filmu Avengers se odehrává v New Yorku, tak reálně se zde natáčela jen malá část. Filmový štáb totiž použil moderní techniku, díky které získal naprosto věrnou digitální kopii města.

Technika dnešní doby nám nabízí opravdu velké zázraky. Jednoho z nich využil i štáb filmu Avengers. Jelikož na jejich bedra padla tíha zodpovědnosti, tak využili těch nejmodernějších prostředků, které se naskytly. Na digitalizované scény měst jsme si zvykli již z předchozích filmů se superhrdiny. U Avengers však zapojili tvůrci veškeré úsilí, aby autentičnost dosahovala sta procent.

Filmařský štáb musel nafotit 11 kilometrů ulic, které zasadili okolo Stark Tower. Počet snímků přesahoval 250.000. Samotná tvorba ulic a budov však nepředstavovala tu největší obtíž. Nejtěžší částí bylo zachycení těch nejmenších detailů. I kvůli vteřinovému záběru na okna budov štáb nafotil jednotlivě vnitřky kanceláří a bytů a zasadil je do filmu. Od gauče u popelnice až po cedule u restaurací, veškeré předměty na ulicích se získaly úplně stejným způsobem.

Všichni zaměstnanci odvedli perfektní práci. Dalšího jejich díla se dočkáme u Avengers 2 v roce 2015.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Jan Uhlík

Narodil jsem se roku 1993. V roce 2012 jsem úspěšně absolvoval Střední průmyslovou školu v Lokti. Nyní studuji na LA Josefa Škvoreckého v Praze. Momentálně si rochním ve fantasy a sci-fi filmech a seriálech a snažím se informovat čtenáře o nejžhavějších novinkách filmového světa.
Facebook: https://www.facebook.com/honza.uhlik
E-mail: Jan.uhlik@topzine.cz

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.