VIDEO: George Lucas je třída, říká Petr Pýcha, který pro film Red Tails zařizuje hudbu

!Exkluzivní videointerview!Jméno Petra Pýchy není běžnému divákovi úplně známé. V kruzích filmové hudby je ale častěji skloňované než jméno leckterého českého herce. Spolupracoval třeba s oscarovým skladatelem Alexandrem Desplatem a nyní zařizoval hudbu pro válečný snímek Red Tails, jehož scénář napsal sám George Lucas.

George Lucas je prý i naživo světová třída, Zdroj: youtube.com

Povolání Petra Pýchy se nedá jednoslovně pojmenovat jako třeba u skladatele Alexandra Desplata (Králova řeč) nebo scenáristy George Lucase. S oběma spolupracoval na filmové hudbě, kterou pro dané snímky zařizoval. Co to znamená? Poslechněte si v exkluzivním rozhovoru!

Podívejte se na videorozhovor od Radka Langa a Pavlíny Nouzové!

Petr Pýcha dělá v hudební branži již od roku 1994. Organizoval například koncerty berlínské či izraleské filharmonie. Později se připojil k Pražskému symfonickému orchestru jako manažer a stará se o všemožná nahrávání jejich hudebních výkonů.

Spolupracoval na několika filmových soundtracích, například k The Beaver s Melem Gibsonem nebo Habermannův mlýn. Nevěnuje se ale jen filmové hudbě, jeho jméno stojí i za soundtrackem k PC hře Mafia II nebo Splinter Cell. Spolupracoval se Sarah Brightman nebo Jazem Colemanem. A k tomu všemu zařizuje i nahrávání různých CD či hudebních podkresů k televizním reklamám.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Pavlína Nouzová

Narozena v roce 1989 v Praze, absolventka Žurnalistiky na FSV UK a studující Mediální studia na téže škole. Od roku 2009 píše na TOPZINE.cz, do konce roku 2012 fungovala i jako editorka rubriky Film a TV a zástupkyně šéfredaktora. Stále ale pokračuje ve svém recenzentském snažení.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.