Ve Válce s mloky budou dva herci ze Star Treku, Van Toch bude ale Čech

FOTO: Herci ze Star Treku ve filmu Válka s mlokyVe filmové adaptaci sci-fi Válka s mloky režiséra Tomáše Křejčího se mají objevit dva umělci známí z filmů z univerza Star Treku. Role kapitána Van Tocha bude svěřena ale českému herci.

FOTO: Herci ze Star Treku ve filmu Válka s mloky
Christopher Lloyd a Matthias Hues, kteří hráli ve filmech Star Trek, se mají zapojit i do projektu adaptace Čapkovy Války s mloky. Zdroj: Zdroj: Paramount Pictures

Na roli zámožného obchodníka pana G. H. Bondyho se podle slov režiséra filmu počítá s americkým hercem Christopherem Lloydem, známého mimo jiné jako velitele Kruga ve filmu Star Trek III: Pátrání po Spockovi.

Lloyd má již v jistém smyslu s českými filmaři zkušenosti. Hrál totiž ve dvou filmech Miloše Formana; v Muži na Měsíci a Přeletu nad kukaččím hnízdem, kde na sebe poprvé výrazněji upozornil jako představitel jednoho z obyvatel psychiatrického ústavu.

Fanouškům sci-fi utkvěl v paměti také jako doktor a vynálezce Emmett Brown ve velmi úspěšné science fiction trilogii Návrat do budoucnosti.

Potvrzeným hercem pro snímek Válka s mloky, který vznikne pravděpodobně v koprodukci Německa, Velké Británie, České republiky, Polska, Slovenska a USA, je také německý herec Matthias Hues. Ten ve filmu filmu Star Trek VI: Neobjevená země zahrál klingonského generála. Ve filmové adaptaci románu Karla Čapka dostane menší roli Jensena, kuchaře či pobočníka kapitána holandské lodi Kandong Bandoeng J. van Tocha.

FOTO: Herec Jan Hraběta
Zdroj: Divadlo Járy Cimrmana

Hues byl jako mladík úspěšný německý atlet, který se k herectví dostal bez jakýchkoli předchozích zkušeností díky roli Yuriho v akčním film Karate tiger 2: Zuřící blesk, kde měl hrát původně Jean-Claude Van Damme.

Největší úspěch je téměř dva metry vysokému německému rodákovi připisován ve filmu Temný anděl z roku 1990, kde si zahrál zlého mimozemšťana, který hned v úvodu prohlásí legendární větu: Já přicházím v míru.

Samotného kapitána Van Tocha by měl ve filmové Válce s mloky ztvárnit český herec, člen divadla Járy Cimrmana Jan Hraběta. Dnes tuto informaci exkluzivně pro magazín FANZINE.cz potvrdil režisér filmu Tomáš Krejčí.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.