V září knižní novinky září: pokračuje Světlonoš i Dcera kostí a dýmu

Nevěšte hlavy, že jsou prázdniny v trapu. Raději pověste na hřebík aktovku i pracovní kufřík a užijte si babí léto s dobrou fantasy knihou. V září ve znamení pokračování.

Kříženec humorné povídky, detektivky i jemného hororu. To vše skrývá Londýnský most Zdroj: přebal knihy
Humor, detektivka i fantasy. To vše skrývá Svitek z londýnského mostu. Zdroj: přebal knihy

Jana Šouflová: Svitky z londýnského mostu

Lehce humorná povídková detektivka s fantasy prvky odehrávající se na londýnském mostě roku 1307. Na této obrovské stavbě se vyskytují i duchové a různá tajemná stvoření a samozřejmě i lapkové, podvodníci a vrazi. Právě s posledně zmíněnými bojuje konstábl Thomas Collingham spolu s londýnským koronerem a amatérským alchymistou Lionetem. Vyřeší zapeklitý případ muže, který byl zabit desetkrát?

Vydává nakladatelství Straky na vrbě 18. září 2014.

krev nevinnéhoJames Rollins, Rebecca Cantrell: Krev nevinného

Druhá kniha série Řád sangvinistů. Archeoložka Erin Grangerová se seržantem Stonem a řádem sangvinistů, nemrtvých napůl svatých a napůl zatracených mnichů, musí chránit chlapce – vtěleného anděla. Jejich mocný nepřítel však dítě rovněž hledá a touží za každou cenu uskutečnit svůj cíl. Začíná závod s časem, který je zavede z plání Svaté země přes ledové vody Arktidy až k bráně samotného pekla…

Vydává nakladatelství BB art 17. září 2014.

Brent Weeks: Oslnivá čepel

Druhá kniha trilogie Světlonoš. Gavin Guile umírá. Myslel si, že mu zbývá ještě pět let – a najednou je to necelý rok. Problémy se na něj hrnou ze všech stran: padesát tisíc uprchlíků, nemanželský syn, bývalá snoubenka, která možná odhalila jeho nejtemnější tajemství. A co je nejhorší: povstávají staří bohové a jejich armáda padlých mágů je nezastavitelná. Jedinou spásou může být bratr, kterému Gavin před šestnácti lety ukradl svobodu i život.

Vydává nakladatelství Fantom Print v září 2014.

dny krve a hvězdného třpytuLaini Taylorová: Dny krve a hvězdného třpytu

Druhý díl Dcery kostí a dýmu. Karou a Akiva zlomili kostičku přání a mlha, ve které modrovlasá a talentovaná studentka pražské výtvarné školy dosud žila, se rozplynula. Chráněnkyně chimér konečně zná svou minulost, ví, kým je, ale také ví, že ten, kterého miluje, je nepřítel a zrádce… Nepřítel jejího národa – národa chimér. Jak moc se nechá Karou ovládnout touhou po pomstě? Zaslouží si Akiva její hněv?

Vydalo nakladatelství Knižní klub 9. září 2014.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.