Unikly specifikace nového Xboxu. Bude výkonný, ale nepotěší každého

Jak moc se bude nová generace lišit od svého staršího bratříčka?Zdroj: Microsoft

Zatím oficiálně nepotvrzené specifikace nového Xboxu se objevily na webu. Výkonu bude mít nová konzole dost, ale některé požadavky uživatele nenadchnou.

Válka konzolí od Microsoftu a Sony bude pokračovat i v další generaci. Zdroj: Microsoft
Válka konzolí od Microsoftu a Sony bude pokračovat i v další generaci. Zdroj: Microsoft

Podle serveru edge-online.com bude novinka vyžadovat stálé připojení k internetu. To by sám o sobě takový problém nebyl, ale padá tak možnost hrát hry z druhé ruky. I když bude konzole orientovaná na online funkce, hry bude pořád možné koupit i fyzicky, a to na 50GB blu-ray discích.

Nepřehlédněte: LG začíná v ČR s prodejem 84palcové Ultra HD televize za půl milionu

S hardwarem je to už lepší. O výkon by se měl postarat osmijádrový 64bitový procesor AMD nataktovaný na 1,6 GHz, 800MHz D3D 11 grafika a 8 GB DDR3 RAM. Kapacita disku podle Edge-Online ještě není finálně rozhodnutá. Spolu s novým Xboxem pak bude představen i vylepšený pohybový senzor Kinect.

Největšího konkurenta, PlayStation 4, představí Sony 20. února. Oficiální odhalení Xboxu na sebe určitě nenechá dlouho čekat.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Zdeněk Král
Narodil se v dubnu 1991 v Českých Budějovicích. Do roku 2010 navštěvoval pražské Gymnázium Jana Nerudy, nyní studuje na Vysoké škole ekonomické v Praze. Do redakce nastoupil v červnu 2011, od srpna 2012 se stará o herní a technologickou odnož Topzinu, magazín Gamezine.cz

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Unikly specifikace nového Xboxu. Bude výkonný, ale nepotěší každého