Trailer filmu Kronika: Když s vámi cloumá puberta a superschopnosti

Kronika/Chronicle (2012)V novém nezávislém sci-fi filmu si parta tří teenagerů bude muset zvolit, zdali své náhodně získané superschopnosti využije ke konání dobra, či zla.

Kronika/Chronicle (2012)
Pokud tohle dokáže s autem, nechcete vědět, co dokáže s vámi, Zdroj: distributor filmu

„S velkou mocí přichází velká odpovědnost,“ pravil již Spidermanův strýček Ben. Puberta a zodpovědnost však nejsou zrovna slova, která by se často ve větách objevovala ruku v ruce. Jak dokáže naložit zmatená nedospělá mysl s nabytými superschopnostmi, to je právě ústředním tématem nového filmu Kronika (Chronicle).

Nezávislý koprodukční snímek Velké Británie a USA, který má pod palcem mladý režisér Josh Trank, vypráví příběh tří teenagerů, kteří získají to, po čem snad každý ve skrytu duše touží – schopnosti vskutku nadlidské. To, co se však zkraje jeví jako ohromná legrace, posléze začne odhalovat svou temnou stránku.

Kronika je natočená v pseudodokumentárním stylu jako takzvaný found footage film. Tento žánr proslavil kultovní horor Záhada Blair Witch a osvědčil se například v nedávných hitech Monstrum (Cloverfield) či Paranormal Activity.

Kronika (Chronicle)

Drama / Horor /Sci-fi
Velká Británie / USA, 2012

Režie: Josh Trank
Hrají: Michael B. Jordan, Michael Kelly, Alex Russell

Premiéra v ČR: 2. února 2012

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Jindřich Bláha

Stále ještě student společenských věd a anglického jazyka na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého z Olomoucka, velký sci-fi nadšenec, ale zároveň zvídavý a skeptický realista, nacházející největší potěšení skrze hudbu, která je mu denním chlebem a které se i aktivně věnuje.
Od léta 2011 členem rubriky FILM a TV a velký filmový fanda, milující vše osobité od zdánlivě primitivního southparkovského humoru, za kterým vidí ten nejvýstižnější společenský komentář přes groteskní fantazie Terryho Gilliama, dokonalost jednoduchosti Jima Jarmusche, preciznost příběhu Christophera Nolana až po filmovou magii Stanleyho Kubricka.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.