Steampunk rulezzz! Přinášíme 11 tipů na viktoriánské vánoční dárky

Steampunkové hodinkySteampunk, žánr sci-fi z dob viktoriánské Anglie s přemírou ozubených koleček, hodinek, vzducholodí a šílených vynálezů, je zase na vzestupu. Čím potěšit své kamarády na Vánoce?

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/steampunk-vanocni-darky/]

Pamatujete na doby Jejího Veličenstva královny Viktorie? To byly časy… Každý aristokrat nosil v kapse překrásné tikající hodinky za řetízku. Praví majetní se vydávali na daleké cesty do exotických zemí vzducholoďmi, zatímco na hlavách měli typické ochranné brýle. Anebo monokl, když zrovna zkoumali nějaký dosud neobjevený hmyz nebo odhadovali cenu těžce vyrýžovaného kousku zlata.

Oblečení pod stromeček? Tyhle kousky ocení každý geek

Tahle doba už je dnes dávno pryč, fanoušci tohoto žánru ji ale mohou připomenout sobě i svým přátelům originálním vánočním dárkem. Je libo cylindr se zabudovanými hodinkami? Laserovou zbraň á la steampunk? Anebo raději příruční lahvičku na vodu či něco ostřejšího? Dámám se jistě budou líbit tematické umělé nehty nebo kapesní deníček cestovatelky…

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Jan Nohovec
Student Masarykovy univerzity v Brně, obor Mezinárodní vztahy a Anglický jazyk a literatura, se narodil v Plzni, ale v současné době se pohybuje po různých místech České republiky. Má rád cestování a kromě češtiny a angličtiny se v rámci možností dorozumí i francouzsky a španělsky. Mezi jeho oblíbené koníčky patří tanec (od těch klasických přes latinskoamerické až po square dance), žonglování s poi a s holí a DDR. Na Topzine.cz působil přes rok a půl jako editor rubriky Hry a fantastika a v současné době zastává pozici reportéra a literárního recenzenta na Fanzine.cz, magazínu o sci-fi, fantasy a hororu při Topzinu, a na podobně zaměřeném internetovém portálu Fantasya.cz.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Steampunk rulezzz! Přinášíme 11 tipů na viktoriánské vánoční dárky