Scenárista Hry o trůny se bude podílet na novém filmu o Merlinovi

Merlin
Nejznámější adaptace slavného příběhu - Merlin (1998). Zdroj: distributor

Scenárista Hry o trůny Dave Hill byl vybrán pro napsání příběhu nového Merlina. Ten se zaměří na čarodějovo mládí a nabytí jeho mocných schopností.

Merlin
Nejznámější adaptace příběhu – Merlin z roku 1998. Zdroj: Magic Box

Warner Bros. se rozhodlo zrecyklovat  legendu o rytíři Artušovi a kouzelníku Merlinovi a podívat se na ní z trochu jiné perspektivy. Tentokrát vynechají Artuše a zaměří se pouze na Merlina, konkrétně na jeho mládí a získání magických schopností.

Příběh dostal za úkol Dave Hill, který je znám díky své práci na Hře o trůny, a scenárista David Farr, jehož největším úspěchem se stal scénář k filmu Hanna. Produkce se zhostí Donald De Line, který produkoval snímky jako Pot a krev nebo Green Lantern. Režisér zatím určen nebyl.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Jan Uhlík
Narodil jsem se roku 1993. V roce 2012 jsem úspěšně absolvoval Střední průmyslovou školu v Lokti. Nyní studuji na LA Josefa Škvoreckého v Praze. Momentálně si rochním ve fantasy a sci-fi filmech a seriálech a snažím se informovat čtenáře o nejžhavějších novinkách filmového světa. Facebook: https://www.facebook.com/honza.uhlik E-mail: Jan.uhlik@topzine.cz

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Scenárista Hry o trůny se bude podílet na novém filmu o Merlinovi