Retro plakáty fantastických míst: vydejte se na výlet do Minas Tirith

FOTO: retro1Třicátá léta dvacátého století byla věkem páry, vzrušující dobou, kdy se vzdálenosti zkracovaly, a svět zmenšoval. Atmosféru odrážely i cestovatelské plakáty; a s nimi se teď můžete vydat ještě dál!

Atraktivní plakáty byly totiž skvělým způsobem, jak nalákat cestovatele do země zaslíbené, kterou ve své době byla například divoká příroda Severní Ameriky. Fanoušek sci-fi, fantasy a zároveň ilustrátor s přezdívkou MUTI se v těchto dobových odkazech zhlédl, a rozhodl se moderní cestovatele nalákat do říše fantazie.

Vznikly tak překrásně stylizované plakáty zobrazující nejkrásnější pohledy na známé lokace z Pána Prstenů, King Konga, hororu Osvícení nebo planetu Pandorra z trháku Avatar. Barevné tónování spolu s atraktivitou samotných lokací by se mohlo stát skutečným trhákem: jen kdyby ta místa skutečně existovala! MUTIho tvorbu si prohlédněte na jeho stránkách.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Štěpánka Tupá

Narodila se v květnu 1991, nyní studuje žurnalistiku a anglickou filologii na FF UP v Olomouci. Do redakce TOPZINE.cz nastoupila v lednu 2013, píše do rubriky Umění, architektura a design.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.