První vydání Vernova románu Ledová sfinga se prodalo za 1 000 liber

V anglickém Aberdeenu bylo prodáno vzácné první vydání knihy Ledová sfinga, od spisovatele Julese Verna, z konce devatenáctého století.

Verne napsal Ledovou sfingu před více než sto lety. Zdroj: wikimedia.org

V charitativním obchodě Oxfam v britském Aberdeenu se minulý pátek prodalo vzácné první anglické vydání románu Ledová sfinga (anglicky An Antarctic Mystery). Prodejní cena knihy se vyšplhala na 1 000 liber.

Čtěte také: Zmatek nad zmatek Julese Verna. Přiučme se něco pro příští generace

„Jsme vždy pozorní, když se k nám dostane nějaký vzácný kus, obzvláště pak první vydání. Je skvělé, že tato kniha pomohla získat takové množství peněz,“ uvedla vedoucí knihkupectví Oxfam, Marion Craigie.

Francouzský spisovatel Jules Verne – zakladatel moderní science fiction – napsal Ledovou sfingu v roce 1898. Fascinující příběh o plavbě kolem vzdálených ostrovů v jižních mořích byl psán jako reakce na román Příběhy Arthura Gordona Pyma z pera Edgara Allana Poea, který patřil mezi Vernovy oblíbené spisovatele.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Marek Hofman
Narodil jsem se v Bruntále v prosinci roku 1991. V současnosti bydlím blízko Olomouce, kde také studuji na Univerzitě Palackého žurnalistiku a historii. Psát knižní recenze na fantasy, sci-fi a hororové knihy jsem začal v červnu 2010. V červnu 2011 mi pak byl svěřen post šéfredaktora Fanzine.cz

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
První vydání Vernova románu Ledová sfinga se prodalo za 1 000 liber