Preview: Duke Nukem Forever. Zraje jako víno?

Hry s hrdinou, do kterého se hráč snadno vžije, mají vždy cestičku k úspěchu o něco prošlapanější. Asasín Ezio, Shepard, Sam Fisher či Gordon „mluvka“ Freeman. Jeden nad nimi však vyniká jako Everest nad hromádkou hnoje. Svaly, myšlením a stylem: Duke Nukem.

Dobré ráno, dneska se bude kydlit zdroj:www.dukenukemforever.com

Píše se rok 1996 a vychází hra Duke Nukem 3D s hlavní postavou, kterou si všichni hráči ihned zamilují. Duke je prototyp ultimátního kydliče, který si nebere servítky, střílí mimozemskou chamraď od pondělí do neděle, vykřikuje jednu vulgární hlášku za druhou a sem tam se koukne na desetipolygonové poprsí přeživších striptérek. Tak nějak vypadá Nebe.

Ta hra může působit chudě, DN3D bylo totiž vlastně jen o Dukovi a jeho hláškách. Doom, Heretic a další FPSka nabízela stejný systém zábavy: vem si kvér, jdi sem a postřílej to tam. Ale to u toho nebyl Duke! Nejdřív všechny postřílíme, pak si zapálíme doutníka a pudem do strip baru. Takhle nějak muži (rozuměj hráči) myslí, na ženskou rovnoprávnost či diplomacii kálí Bílý tesák. A přesně to jim úspěšná hra přinesla.

Pokračování, Duke Nukem Forever, na sebe nemělo dát dlouho čekat. V průběhu let DNF několikrát změnil engine, story a hlavně datum vydání. Pig-cop aby se v tom vyznal. Důležité je jedno: Gearbox (Half-Life, Boaderlands) hru dokončuje a vypadá to, že se mu to opravdu podaří během května 2011. Návštěvníci PAX 2010 už hru mohli dokonce vyzkoušet. A reakce? Tvl, konečně!

Základní prvky hry zůstaly a Duke je stejný drsňák, jako byl před třinácti lety. Střílející exot v červeném tílku, který používá násilí a nadává, jak se mu zlíbí. Prasata s brokovnicí zůstala, vychytávka HoloDuke, zmenšovač, zmražovač taktéž. Health bar byl nahrazen Ego barem.

Nikdo nebude krást naše holky! zdroj:dukenukemforever.com

Celá hra je založena na černém humoru, akčních soubojích a hromadě mrtvol. Dohrát kampaň bude trvat podle tvůrců až sedmnáct hodin čistého času, takže nás snad nečeká žádné sbohem a šáteček á la Black Ops. Nabízí se otázka, jestli nás to bude ještě bavit. Kovaní hráči už odrostli a mladá generace (to by Duke blil!) nemusí mít skriptovanou popravu v lásce. Po grafické stránce hru Nobelovka asi nečeká, ale čert to vem! Už třináct let na tohle pokračování všichni napjatě čekají. Splní Duke tato očekávání?

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.