PREVIEW: Dirt Showdown originalitou zrovna neoplývá. Zábava to ale je

SCREENSHOT: Dirt ShowdownNový díl závodní série vyjde v květnu, ale novinářské verze už pár dní roztáčejí počítačové disky. Informační embargo právě skončilo, můžeme tedy odhalit, jaké dojmy v nás nový díl zanechal.


Série Dirt je mezi hráči velmi populární. Fanoušci sice autorům vždycky něco vytknou, krásná grafika a rychlá auta si ale během let získaly srdce mnohého závodníka.

Díl tři a půl, nebo začátek nové série?

Dirt tentokrát nebude synonymem pro rallye nebo rychlé trailblazery. Novinkou třetího dílu byla Gymkhana, kde mohli jezdci v sérii závodů sbírat body za provádění fanouškovsky atraktivních kaskadérských kousků nebo třeba sjíždět slalomový svah v Mini Cooperu.

Čtěte také: Rusové staví flotilu létajících talířů. Největší unese až 600 tun nákladu

Část hráčů přijala tuto novinku kladně, část by radši zůstala u klasických závodů, vývojáři tedy zvolili oba herní módy.

Dirt Showdown není čtvrtý díl série, ale spíš taková arkádová odbočka. Nenabídne klasickou rallye, ale sérii demoličních derby, předváděček v arénách, drsných závodů plných ničení protivníků, duelů a podobných adrenalinových zábav.

Problém je, že přinejmenším preview verze nenabídla nic moc originálního. Hra vypadá krásně, grafika je vyšperkovaná, auta detailní, slunce se leskne jedna radost a model poškození celkem dobrý.

SCREENSHOT: Dirt Showdown
Krásné, barevné, s dusíkem. A úplně natěšené na bouračku

Jinak ale hra víceméně spojuje needforspeedovské ovládání (šipka dopředu a dusík) se závody, které známe ze série Flatout, nebo se objevily už v původním Dirtu 3.

Čtěte také: Produkční pornostudio Brazzers zvažuje sponzoring hráčů videoher

V případě automobilových závodů ale originalita potřeba není, například pokusy o napínavý příběh jsou obvykle nejen zbytečné, ale taky zpravidla špatně dopadnou.

Zábava to ale je

Dusík krásným autům sluší, skokánky, překážky, pneumatiky a rozdovádění soupeři dělají z každého obyčejného závodu neobyčejný, a mlácení auty do sebe je legrace nejen na matějské, ale taky na monitoru.

Navíc má tentokrát hráč na výběr i z roztomilých veteránů, vraků, speciálů a krasavců z 50. let. Jízdní vlastnosti zarkádovatěly, takže alespoň základní levná auta jezdí v podstatě všechna stejně (ne úplně, ale na všechny stačí ta zmiňovaná šipka dopředu).

Trávit dlouhé hodiny u kampaně se asi hráčům nebude chtít, spíš to vidíme na pár závodů denně po delší dobu. Lákavý ale bude multiplayer a splitscreen. Závody, ve kterých můžete soupeře legálně vytlačit z trati, to se nedá odmítnout.

SCREENSHOT: Dirt Showdown
Grafika je povedená, ani na maximální detaily nejsou hardwarové požadavky extrémní

Dirt Showdown vyjde 25. května na PC, Xbox 360 a PlayStation 3. Nebude to hra roku, ale zdá se, že nabídne vítanou možnost nejen závodit, ale taky se pár hodin prostě vyblbnout.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.