Podívejte se na ilustrace z Tolkienova kalendáře pro rok 2013

Poslední dva roky se na výrobě tolkienovského kalendáře podílel Cor Blok. Vždy je vzrušující čekat a pak sledovat, jak bude vypadat ten další. Pro příští rok jej vytvořili oscaroví ilustrátoři John Howe a Alan Lee. 

Oficiální Tolkienův kalendář pro rok 2013 je tvořený čtrnácti ilustracemi světoznámých umělců Johna Howa a Alana Lee. Ilustrátorů, kteří definovali vzhled Středozemě posledních dvacet pět let. Toto je jejich první spolupráce od doby, kdy byl před čtyřiceti lety publikován první tolkienovský kalendář.

Podívejte se také na původní ilustrace z Hobita. Nakreslil je sám Tolkien

Ten pro příští rok pak má na každý měsíc připravenu některou z nejznámějších scén z populárního Hobita. Mimo jiné například Bilba odcházejícího ze Dna pytle, draka Šmaka, velkého goblina či Bilbovu vstupní halu. Stejně dobře jako klasické ilustrace z portfolií obou umělců se i nové obrazy J. Howa a A. Lee vytvořené exkluzivně pro tento kalendář skvěle hodí k příběhu.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Olga Buriánková

Narodila jsem se roku 1976 v Benešově. Od šesti let přebývám v Praze, kde jsem absolvovala gymnázium, chvilku studovala na 1. LF UK, na právech v Brně a teď se snažím zdolat magisterskou sociální a mediální komunikaci. Moje nejoblíbenější činnost je četba, snažím se psát, trochu malovat a trávit volné chvíle v milé společnosti.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.