Nové sci-fi knihy v září – Lukjaněnko i Duna, Vetřelec a Star Wars

Pavel Fritz Archa zrůd
Zdroj: knižní obálka.

Knižní novinky jsou v prvním podzimním měsíci štědré také k milovníkům science fiction. V pokračováních té největší žánrové klasiky je čekají výlety do kosmického vakua i na vzdálené planety.

Sergej Lukjaněnko: Stráž

Sergej Lukjaněnko Stráž
zdroj: knižní obálka.

Centrum. Centrální svět vesmíru obklopují další světy jak okvětní lístky, jedním z nich je i naše Země. Centrum bylo kdysi veliké a silné, to všechno ale vzalo zasvé při katastrofě. Tady na křižovatce tisíců a tisíců civilizací drží vartu Sbor pohraniční stráže, který hlídá hranice mezi světy. Pozemšťan ocitnuvší se na Centru nemá zrovna moc na výběr: může být buď pašerák, nebo pohraničník. A že se tyhle profese tu a tam moc neliší!

Dřív nebo později je ale třeba se rozhodnout, co pro člověka pohraniční služba vlastně znamená. Zemi totiž hrozí stejná pohroma, jaká kdysi zasáhla i Centrum… Pohraničí – kniha první.

Vydalo nakladatelství Triton 1. září 2016.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Olga Buriánková

Narodila jsem se roku 1976 v Benešově. Od šesti let přebývám v Praze, kde jsem absolvovala gymnázium, chvilku studovala na 1. LF UK, na právech v Brně a teď se snažím zdolat magisterskou sociální a mediální komunikaci. Moje nejoblíbenější činnost je četba, snažím se psát, trochu malovat a trávit volné chvíle v milé společnosti.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.