Nové sci-fi a fantasy filmy v kinech: George Clooney umírá ve vesmíru

FOTO: Gravitace - George Clooney (2) - Warner Bros.

FOTO: Gravitace - George Clooney (2) - Warner Bros.Filmoví distributoři schovali pro podzimní sezónu skutečné lahůdky, což dokládá říjnová novinka Alfonsa Cuaróna. Kosmonauti Sandra Bullock a George Clooney v ní bojují o holý život.

FOTO: Sandra Bullock George Clooney Gravity
Vesmírní kutilové. Zdroj: Warner

Gravitace (Gravity, trailer)

Zatímco Dr. Ryan Stoneová (Sandra Bullock) je na své první vesmírné misi, pro jejího společníka, kosmonauta Matta Kowalskyho (George Clooney), se jedná o poslední výlet do kosmu. Do lodi však narazí satelit, dojde k jejímu zničení a ke ztrátě veškerého spojení se Zemí. Inženýrka a astronaut se tak přes ubývající kyslík pokusí společně vybojovat šanci na přežití.

Režisér Alfonso Cuarón si po vynikajících Potomcích lidí dal sedmiletou pauzu, během níž vybrušoval svůj další projekt. Realistická sci-fi Gravitace podle trailerů slibuje nejen vizuální pastvu pro oči, ale také příběh o sblížení dvou lidí v extrémní životní situaci.

Datum premiéry: 3. října

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Jaroslav Jičínský

Narodil se v roce 1991 v Praze. Vystudoval Gymnázium Českolipská na pražském Proseku, v současnosti je studentem pražské VŠE. Na Topzine.cz působí od srpna 2011.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.