Nolan pracuje na snímku Interstellar. Epické sci-fi zná datum premiéry

Christopher Nolan při natáčení Batmana.

OBR: The Dark Knight NolanDnes již není běžné, aby se velká studia spojovala. Příští rok se však dočkáme vcelku nečekané výjimky. Paramount Pictures a Warner Bros. Pictures uvedou 7. listopadu 2014 do kin sci-fi Interstellar pod vedením Christophera Nolana.

Christopher Nolan při natáčení Batmana.
Christopher Nolan při natáčení Batmana. Zdroj: distributor filmu

Ani to však není jediné partnerství, ke kterému má dojít. Scénář k filmu by měl pocházet z dílny Christopherova bratra Jonathana, který se na filmovém projektu podílí. Podle všeho bude filmový projekt uveden na podzim příštího roku v kinech IMAX. Paramount Pictures studio bude mít na starosti domácí distribuci, zatímco Warner Bros. světovou. S trochou optimismu to znamená, že věci se budou hýbat rychle a nedojde k obvyklým prodlevám a zdržením.

Interstellar neboli Mezihvězdný bude plnohodnotným sci-fi snímkem, zahrnující cestování časem i dimenzemi. Ústředním tématem jsou cestovatelé užívající červí díry pro cesty do zcela odlišných prostorů a realit.

Scénář je inspirovaný prací Kipa Thornea, astrofyzika, který se tématem mezihvězdné hmoty a cestování zabývá více než deset let. Mimo jiné na této práci je postaven Jonathanův scénář, který bude v konečné fázi přiblížen Christopherovým představám.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Matouš Márai
Narodil se roku 1987, chodil na Střední odbornou školu podnikatelskou PROSPERA v Lázni Bohdaneč, vystudoval Filozofickou fakultu na Univerzitě Pardubice, obor Humanitní studia a nyní studuje na Masarykově univerzitě, Fakultě sociálních studií, obor Mediální studia a žurnalistika. Do redakce Topzine.cz nastoupil v měsíci říjnu 2011 a píše pro rubriku Filmy a seriály.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Nolan pracuje na snímku Interstellar. Epické sci-fi zná datum premiéry