NASA objevila na Marsu něco úžasného. Zatím ale tají, o co se jedná

Co fascinujícího objevila sonda při svém putování po Marsu? Zdroj: NASA.gov

Sonda Curiosity, která před nedávnem přistála na Marsu, prý učinila pozoruhodný objev. Vědci v NASA si ale chtějí být úplně jisti údaji, které zveřejní, na odhalení si tedy ještě počkáme.

Co fascinujícího objevila sonda při svém putování po Marsu? Zdroj: NASA.gov

Celá záležitost se prý zapíše do učebnic dějepisu, alespoň podle Johna Grotzingera, šéfa výzkumného týmu Curiosity. Než si ale odborníci výsledky několikrát ověří, můžeme pouze spekulovat. Vše bychom se měli dozvědět na tiskové konferenci American Geophysical Union, která se koná mezi 3. a 7. prosincem v San Franciscu.

Víme jen, že tajemnou senzaci objevil modul Sample Analysis at Mars, součást sondy, která z ní v podstatě dělá pojízdnou chemickou laboratoř. SAM hledá v martských horninách přítomnost organických sloučenin.

Zelené mužíčky asi vědci nenašli, ale jakýkoli důkaz existence mimozemského života by světem otřásl. Uvidíme, čím nás zvědavá sonda překvapí.

Zatím se můžete přesvědčit, že Curiosity nezahálí a na Marsu i v NASA se děje pořád něco nového:

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Zdeněk Král
Narodil se v dubnu 1991 v Českých Budějovicích. Do roku 2010 navštěvoval pražské Gymnázium Jana Nerudy, nyní studuje na Vysoké škole ekonomické v Praze. Do redakce nastoupil v červnu 2011, od srpna 2012 se stará o herní a technologickou odnož Topzinu, magazín Gamezine.cz

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
NASA objevila na Marsu něco úžasného. Zatím ale tají, o co se jedná