MMORPG Rift přechází na free-to-play model. Plní tak přání herní komunity

Další MMO, které spadne do třídy free-to-play her. Údajně by za tímto krokem neměl stát úbytek hráčů, ale vyslyšení jejich přání. 

OBR.: Rift
Hráčská komunita si vyprosila MMO Rift free-to-play. Zdroj: Oficiální stránky hry

Pro CVG se rozpovídal kreativní ředitel společnosti Trion Worlds Bill Fisher.

Uvedl, že tato změna nenastane kvůli finanční krizi nebo dalším mnoha faktorům, které několik slibně vypadajících MMO her položily na lopatky. O tomto kroku rozhodly průzkumy, emaily hráčů a příspěvky na fórech za poslední dva roky.

12. června budou mít všichni hráči přístup do celého herního světa. Od dungeonů až po Warfront. Protože chce Trion Worlds zbourat veškeré bariéry, hra zůstane nepozměněna. Žádný obsah z ní tedy nebude odebrán či pozměněn.

Předplatné této hry mohou hráči stále využít, ale nebude to nutností. Díky němu budou mít hráči přístup k různým benefitům, hra jako taková by ale měla být stále vyrovnaná a všem přístupná.

S touto změnou přijde i nástup nové měny do hry. V patchi 2.3: Emperyal Assault si hráči budou moci za peníze pořídit herní měnu REX. Bude se jednat o věc, která vám dobije kredity, když ji použijete. Před použitím ji ale můžete směnit s hráči nebo nabídnout v herní aukci.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Tomáš Bulíček

Narodil se v roce 1989 v Pardubicích, kde doposud bydlí. Studoval EDUCAnet – Střední odborná škola Pardubice, kterou úspěšně dokončil. Pro redakci gamezine.cz začal psát v dubnu 2013 a hrozně ho baví pařit na PC/konzolích.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.