Mikrofon Rode iXY pro iPhone a iPad konečně zajistí kvalitní záznam zvuku

FOTO: Rode Stereo Recording IXY mikrofon pro iPhone a iPad priorita 480x300
Takto vypadá externí mikrofon, který vyřeší jakýkoliv problém s nekvalitní nahráváním zvuku. Zdroj: bhphotovideo.com

iPhone nedokáže zachytit vysoce kvalitní zvuk, to není žádná novinka. Jenže to může být přesto velkým problémem zejména u majitelů, kteří potřebují rychle a efektivně zvuk zaznamenat.

FOTO: Rode Stereo Recording IXY mikrofon pro iPhone a iPad priorita 480x300
Takto vypadá externí mikrofon, který vyřeší jakýkoli problém s nekvalitním nahráváním zvuku. Zdroj: bhphotovideo.com

Co dělat, když chcete mít kvalitní záznam například ze sportovního utkání? Nemáte s sebou videokameru, kterou jste si bohužel zapomněli, ale chytrý telefon za několik tisíc by to přeci měl hravě zvládnout. V případě mnohých telefonů tomu tak není.

Přijatelnou alternativou, jak vyřešit tento problém, je Rode Stereo Recording iXY, tedy externí mikrofon pro váš iPhone či iPad. Zachycuje kvalitní 24bitový (96 kHz) stereo zvuk. Nahrávejte si jednoduše a hodnotně své skladby, přednášky či rozhovory do mobilního telefonu.

Čtěte také: 3Doodler je první pero na světě, které vám umožní kreslit ve třech dimenzích

Svou práci zastane u zmíněných iPadů řady 1, 2 a 3, také u iPhonů řady 4 či 4S. Adaptér pracuje s nejnovějšími produkty od Applu vlivem menšího konektoru. Mikrofon lze použít i s jinými zařízeními, například DSLR, a to v případě, že je připojen přes audio konektor pro plnohodnotné zajištění funkce.

Rode Stereo Recording iXY mikrofon pro iPhone a iPad lze předobjednat za 199 dolarů / 3 790 Kč na stránkách bhphotovideo. Volně v prodeji se objeví až 11. března.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Jan Perlík

Narodil se roku 1991, vystudoval střední školu SPŠ Teplice a momentálně chodí na Bankovní institut Vysoká škola. Pro Gamezine, který patří k portálu Topzine.cz píše od července roku 2012.
Máte na něj dotaz? Kontaktovat ho můžete na emailové adrese: jan.perlik@topzine.cz

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.