Lustr z Lega překvapuje svou elegancí. Skládá se z 8000 kostek

FOTO: lego_lustr5

FOTO: lego_lustr5Kdo z vás si nikdy nehrál s Legem? Snahu postavit z něj něco zcela neobyčejného si zažil asi každý. Tobias Tostesen si ale rozhodl dětský sen splnit: z 8000 Lego kostek postavil luxusní lustr.

Překvapivě elegantní dílo by se vyjímalo i v hotelové hale nebo konferenčním sále. Tobias totiž k výstavbě použil výhradně průhledné Lego kostky, takže masivní konstrukce budí dojem skutečně luxusního zboží. Kostičky skládal umělec na sebe jednu po druhé dopředu dobře promyšleným způsobem, aby odražené světlo vytvářelo co nejkrásnější efekty.

Poskládat celkový počet 8000 Lego kostek vyžadovalo velkou dávku trpělivosti a přesnosti; výsledek je tak rozměrný, že by se do jeho středu vešlo hned několik dospělých lidí. Lustr je také navzdory lehkému plastovému materiálu poměrně těžký a po dokončení musel být přemisťován pomocí zdvižného vozíku.

V současné době je dílo vystaveno na veletrhu nábytku v Miláně. Více z díla Tobiase Tostesena si můžete prohlédnout na jeho oficiálních stránkách.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Štěpánka Tupá

Narodila se v květnu 1991, nyní studuje žurnalistiku a anglickou filologii na FF UP v Olomouci. Do redakce TOPZINE.cz nastoupila v lednu 2013, píše do rubriky Umění, architektura a design.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.