Lednové fantasy novinky – první letošní nášup reedic i úplných nováčků

robert-jordan-brandon-sanderson-kolo-casu-13-veze-pulnoci
Již třináctý díl epické fantasy Kolo času. Zdroj: výřez knižní obálky.

Začátek roku 2017 přeje i ctitelům fantastické literatury. Není skoupý na nová vydání známých titulů – jedno z pokračování Lukjaněnkovy Hlídky, ale připravené má i úplné novinky a pokračování oblíbených sérií – Kola času nebo Města schodů.

Již třináctý díl Jordanovy epické fantasy ságy Kolo času s podtitulem Věže půlnoci. Zdroj: výřez knižní obálky.

Robert Jordan & Brandon Sanderson: Kolo času 13 – Věže půlnoci

Robert Jordan & Brandon Sanderson: Kolo času 13 - Věže půlnoci
Zdroj: knižní obálka.

Poslední bitva vypukla. Zámky na věznici Temného se rozpadají. Samotný vzor se rozvolňuje a armády Stínu se začaly valit z Morny. Nad třetím věkem začalo zapadat slunce. Perrina Aybaru nyní pronásledují přízraky z minulosti: bělokabátníci, zabíječ vlků a odpovědnost vůdce. A celou dobu mu neviditelný nepřítel utahuje smyčku kolem krku.

Aby přežil, musí hledat odpovědi v Tel’aran‘rhiodu a – konečně – najít způsob, jak ovládnout vlka ve svém nitru, jinak se v něm navždy ztratí. Matrim Cauthon se mezitím připravuje na nejtěžší výzvu, které kdy v životě čelil. Tvorové za kamennými průchody – Aelfinnové a Eelfinnové – jej zmátli, vysmívali se mu, pověsili ho a do paměti mu nacpali úryvky životů jiných mužů.

Doufal, že jeho poslední střet s nimi vše ukončí, ale kolo tká, jak si kolo přeje. Přichází chvíle, kdy bude opět muset tančit s hady a liškami a hrát hru, kterou nelze vyhrát. Věž Gendžei čeká a její tajemství odhalí osud dávno ztraceného přítele. Dovie’andi se tovja sagain. Je čas hodit kostky.

Vydalo nakladatelství FANTOM Print 12. ledna 2017

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.