Koupí Ubisoft konkurenční THQ, které je v bankrotu? Má k tomu blízko

FOTO: Ghost Recon: Future Soldier
Nový DLC balíček rozšiřuje multiplayer Ghost Recon Zdroj: Ubisoft

Ubisoft má na svědomí takové trháky, jako jsou série Assassin’s Creed, Far Cry nebo Splinter Cell. Momentálně se však zaobírá trochu netradiční záležitostí. Rád by koupil společnost, která je jeho konkurentem.

FOTO: darksiders 2
Herní pecky ve stylu Darksiders či Sants Row by mohly být vydávány s logem Ubisoft Zdroj: vydavatel hry

THQ vyhlásilo bankrot a hned se objevilo mnoho zájemců, kteří by rádi společnost koupili za mnohem menší peníze, než jaká byla dříve její hodnota. Ubisoft je momentálně z řad zájemců jedním z největších kandidátů. Od svého zdroje to zjistilo MCV a potvrdilo stoprocentní zájem o koupi.

Ačkoliv THQ dokázalo vytvořit úžasné hry, nestačilo to, aby se udrželo na trhu. Mezi nejlepší ze sbírky patří série Saints Row, Darksiders, Metro nebo Company of Heroes.

Čtěte také: Vybrali jsme 10 nejlepších her k Vánocům. Pod stromečkem si vybere každý

Je to poprvé, co Ubisoft oficiálně potvrdil zájem o koupi THQ. Minulý měsíc se vyjádřil jinak: „Mají skvělé hry. Vždy je zájem o dobré značky. Určitě je to něco, o čem můžeme přemýšlet, ale momentálně nemohu nic potvrdit,“ řekl Yves Guillemot.

V tuto chvíli je zřejmě vše pouze o ceně. Dlouhá jednání probíhají, ale Ubisoft se snaží o velmi výhodnou koupi a THQ se snaží prodat pouze určitý podíl.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Jan Perlík

Narodil se roku 1991, vystudoval střední školu SPŠ Teplice a momentálně chodí na Bankovní institut Vysoká škola. Pro Gamezine, který patří k portálu Topzine.cz píše od července roku 2012.
Máte na něj dotaz? Kontaktovat ho můžete na emailové adrese: jan.perlik@topzine.cz

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.