Knižní fantasy novinky v září – netrpělivě očekávaný Harry Potter je tu!

Joanne Kathleen Rowlingové Harry Potter a prokleté dítě
Divadelní hra J. K. Rowlingové ke čtenářům vrací Harryho Pottera a jeho blízké. Zdroj: výřez knižní obálky.

Fanoušky literární fantastiky čeká prvním měsíci podzimu i nového školního roku nejedno překvapení. Vracejí se dlouho očekávaná pokračování Harryho Pottera, Rudé královny či Neverwinteru, ale také nová série o Seherezádě.

joanne kathleen rowlingova_harry potter a proklete dite
V září 2016 na pultech knihkupectví září nový Harry Potter! Zdroj: výřez knižní obálky.

Victoria Aveyardová: Rudá královna 2 – Křišťálový meč

victoria-aveyardova_kristalovy-mec
Zdroj: knižní obálka.

Krev Mare Barrowové je rudá jako většiny obyčejných lidí. Má ale nadpřirozené schopnosti jako Stříbrná, dovede ovládat blesky, což je zbraň, kterou chce královský dvůr získat pod svou kontrolu. Sice ji obvinili, že to vše jen předstírá a je prachsprostá podvodnice, ale jí se podaří uprchnout od Mavena, prince a přítele, který ji zradil. A Mare zjistí něco vskutku překvapivého – není jediná Rudá, kdo má podobné schopnosti.

Pronásledovaná Mavenem, z nějž se nyní stal pomstychtivý král, vyráží pátrat po rudostříbrných bojovnících, aby je vyzvala k souboji s jejich utlačovateli. Ale nehrozí snad Mare nebezpečí, že se z ní stane přesně taková zrůda, které se pokouší porazit? Nezlomí ji váha životů, jež je nutné položit ve jménu revoluce? Každý může zradit… Nenechte si ujít pokračování Rudé královny!

Vydalo nakladatelství CooBoo 12. září 2016.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Olga Buriánková
Narodila jsem se roku 1976 v Benešově. Od šesti let přebývám v Praze, kde jsem absolvovala gymnázium, chvilku studovala na 1. LF UK, na právech v Brně a teď se snažím zdolat magisterskou sociální a mediální komunikaci. Moje nejoblíbenější činnost je četba, snažím se psát, trochu malovat a trávit volné chvíle v milé společnosti.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Knižní fantasy novinky v září – netrpělivě očekávaný Harry Potter je tu!