Karel Roden sešívá nacistům armádu. V chystaném snímku Frankenstein’s Army

FOTO: Karel RodenFrankenstein je v Hollywoodu hitem. Aktuálním filmem, na němž se podílí i Karel Roden, je snímek Frankenstein’s Army.

FOTO: Karel Roden
Karel Roden je hercem světového formátu, Zdroj: distributor filmu

Je to oficiální. Karel Roden je prostě padouch světového formátu. Tedy aspoň co se stříbrného plátna týče.

Když Hollywood hledal démonického Rasputina pro komiksovou adaptaci Hellboye, byl jasnou volbou. Když hledal správného nácka-padoucha pro Neprůstřelného mnicha, byl tu opět Roden. Nyní se opět oděje do střihů Třetí říše a to jako šílený vědec Viktor v chystaném snímku Frankenstein’s Army.

Příběh je časově zařazen na konec druhé světové války, do doby, kdy se Rusové probíjejí přes hranice východního Německa.

Tady narazí na tajnou nacistickou laboratoř, zbudovanou za účelem vytvoření tajné zbraně, která by mohla zvrátit konec války – supervojáků, sešitých z toho nejlepšího z hnijících těl padlých, přesně podle receptu doktora Viktora Frankensteina, jehož deník mají nacisté k dispozici.

Filmový projekt má pod palcem umělec holandského původu Richard Raaphorst, který měl ve  své kariéře možnost spolupracovat s režiséry, jako jsou Verhoeven, Gilliam nebo Fincher, a který má za sebou již pár krátkometrážních počinů.

Frankiemánie postihla Hollywood! Plánuje se i film od producentů Stmívání

Vzhledem k slušně znějícímu koktejlu gotických prvků a nacistické tematiky má film potenciál stát se kultovním hitem, stejně jako podobný aktuální snímek, kde nacisti napadají z odvrácené strany Měsíce naši Zemi, film Iron Sky.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Jindřich Bláha

Stále ještě student společenských věd a anglického jazyka na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého z Olomoucka, velký sci-fi nadšenec, ale zároveň zvídavý a skeptický realista, nacházející největší potěšení skrze hudbu, která je mu denním chlebem a které se i aktivně věnuje.
Od léta 2011 členem rubriky FILM a TV a velký filmový fanda, milující vše osobité od zdánlivě primitivního southparkovského humoru, za kterým vidí ten nejvýstižnější společenský komentář přes groteskní fantazie Terryho Gilliama, dokonalost jednoduchosti Jima Jarmusche, preciznost příběhu Christophera Nolana až po filmovou magii Stanleyho Kubricka.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.