J. K. Rowlingová chystá novou knihu. Půjde o román pro dospělé

Autorka Harryho Pottera J. K. Rowlingová připravuje nový román určený dospělým čtenářům. Název ani děj zatím nejsou známy.

J. K. Rowlingová začala psát nový román.. Autor: Daniel Ogren

Joanne K. Rowlingová se pustila do prací na nové knize. A tentokrát nepůjde o vyprávění pro děti. Na svých webových stránkách oznámila, že chystá román pro dospělé.

Britská spisovatelka opustila svět nejpopulárnějšího čaroděje světa v roce 2007 knihou Harry Potter a relikvie smrti. Poté se vyjádřila, že žádné další příběhy o Potterovi psát nehodlá.

Harry Potter se stává mýtem. Nových pokračování se ujmou fanoušci

Své rozhodnutí patrně nezmění ani nyní, kdy podepsala smlouvu s nakladatelstvím Little, Brown. „I když jsem si užila psaní každého dílu, má další kniha bude velice odlišná od série o Harrym Potterovi,“ sdělila autorka.

Román zatím nemá žádný název. Ten bude spolu s plánovaným datem vydání zveřejněn v průběhu letošního roku. Kromě klasické tištěné knihy se čtenáři dočkají také e-booku a audioknihy.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Marek Hofman

Narodil jsem se v Bruntále v prosinci roku 1991. V současnosti bydlím blízko Olomouce, kde také studuji na Univerzitě Palackého žurnalistiku a historii. Psát knižní recenze na fantasy, sci-fi a hororové knihy jsem začal v červnu 2010. V červnu 2011 mi pak byl svěřen post šéfredaktora Fanzine.cz

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.