Ikony popkultury jako mrzuté loutky: takhle je zachytil americký umělec

FOTO: ghoulish_yoda1Novou tvář ikon popkultury odhalují malby amerického umělce. Hrdiny filmů, komiksů i videoher zpodobnil na obrázcích s hororovým nádechem; i oblíbený Mario je tak najednou pěkný mrzout.

Výtvarníka, který působí pod pseudonymem Wednesday Wolf, ke stylu malby inspirovala série Scary Stories to Tell in the Dark Stephena Gammela. Každý ze známých hrdinů je tak vyobrazen s dlouhýma rukama, připomínajícíma loutky, a mrzutým obličejem. Schlíplé figurky tak působí až lehce morbidním dojmem.

Wednesday Wolf je maluje obyčejnými vodovkami, přestože tvrdí, že většinu svého umu pochytil od otce, který je počítačový programátor. Jeho vliv je patrný i v umělcově úspěšné internetové prezentaci; jeho profily najdete na mnoha kanálech online komunikace. Kromě zmíněného Maria, Hulka, Yody nebo želvy Ninja si tak můžete prohlédnout i další ukázky jeho originální práce.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Štěpánka Tupá

Narodila se v květnu 1991, nyní studuje žurnalistiku a anglickou filologii na FF UP v Olomouci. Do redakce TOPZINE.cz nastoupila v lednu 2013, píše do rubriky Umění, architektura a design.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.