Hororové knižní novinky v říjnu – halloweenský útok mrtvol i nemrtvých!

Útok lačných zombií v další Pracocalypse. Zdroj: výřez knižní obálky.

Letošní říjen s sebou přináší plnou náruč literární fantastiky. Jistě potěší i ty, kdo si užívají četbu strašidelných příběhů. Zombie vedou na plné čáře, ale nezklamou ani duchové či jiné krvelačné přízraky.

M. R. Carey: Všemi dary obdarovaná

M. R. Carey - Všemi dary obdarovaná
Zdroj: knižní obálka.

Desetiletá Melanie žije spolu s dalšími dětmi na vojenské základně, kde se pod přísným dohledem vzdělává. Nadprůměrně inteligentní dívka miluje staré řecké báje a její spřízněnou duší je učitelka, slečna Justineauová. Zato seržanta Parkse, který děti hlídá jako dráb, Melanie nesnáší. Stejně jako doktorku Caldwellovou.

Ale bez nich to nejspíš nejde, když je základna obklopená zpustošenou krajinou, v níž stejně jako ve zbytku země vládnou hladovci — kanibalská monstra, která při honu za lidským masem nic nezastaví.

Když je základna napadena, podaří se Melanii, slečně Justineauové, seržantu Parksovi, doktorce Caldwellové a vojínu Gallagherovi utéct. Společně se vydávají na cestu do Majáku, posledního místa v Británii, které se podařilo od nákazy uchránit. Jenže budou Melanii v Majáku chtít, když ji v blízkosti lidí popadá zoufalý hlad, jaký ještě nezažila? Schovejte si svá tajemství tam, kde je příšery nenajdou.

Vydalo nakladatelství Host 13. října 2016.

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Olga Buriánková
Narodila jsem se roku 1976 v Benešově. Od šesti let přebývám v Praze, kde jsem absolvovala gymnázium, chvilku studovala na 1. LF UK, na právech v Brně a teď se snažím zdolat magisterskou sociální a mediální komunikaci. Moje nejoblíbenější činnost je četba, snažím se psát, trochu malovat a trávit volné chvíle v milé společnosti.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.