Hollywood touží zfilmovat Kingův román Pod kupolí. Vypadá to na pecku!

FOTO: Obálka knihy Pod kupolíFilmaři ze studia DreamWorks by rádi adaptovali jeden z nejnovějších románů Stephena Kinga nazvaný Pod kupolí.

FOTO: Pod kupoli
Nikdo se nedostane dovnitř ani ven, Zdroj: distributor knihy

Kingův román Pod kupolí nám přináší typický příběh komunity uvězněné v izolaci.

Malé městečko ve státě Maine náhle odřízne od světa průhledná, ovšem neproniknutelná bariéra. Postupně se zde hromadí odpadky, zhoršuje se životní prostředí, docházejí zásoby ap. Pomoc nepřichází, jelikož i vláda je bezmocná a může tak pouze přihlížet nejhoršímu. Obyvatelé městečka se začnou uchylovat k násilí, drogám a náboženskému fanatismu.

Přečtěte si o dalších knihách Stephena Kinga

V tomto románu, jenž vyšel teprve roku 2009, můžeme sledovat postupný rozklad lidského společenství, kde přestávají platit veškerá pravidla civilizace. Výsledkem je mistrná studie lidské bezmoci, arogance a násilí, kterou King odlehčuje lehkou ironií a sarkasmem. Práva na zfilmování si ihned po jeho vydání odkoupili Steven Spielberg a Stacey Snider ze společnosti DreamWorks.

Scenáristou plánované adaptace nemá být nikdo jiný než Brian K. Vaughan, který je zodpovědný za scénář k úspěšnému televiznímu seriálu Ztraceni. Zbytek štábu nebo osazenstva zatím znám není.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Denisa Marešová
Narodila se roku 1989 v Litomyšli. Chodila na zdejší gymnázium, v současné době studuje čtvrtým rokem Teorii filmu v Brně. Do redakce nastoupila v říjnu roku 2011, do rubriky Fanzine.cz.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Hollywood touží zfilmovat Kingův román Pod kupolí. Vypadá to na pecku!