Harry Potter se vrací! Rowlingová o Vánocích naděluje 12 povídek

Zdroj: knižní obálka.

Autorka slavné čarodějnické ságy J.K.Rowlingová se rozhodla nadělit svým fanouškům netradiční dárek – ve dvanácti krátkých příbězích se vrací zpět ke svému nejslavnějšímu hrdinovi, Harry Potterovi.

J. K. Rowlingá: Harry Potter a kámen mudrců (ilustrační)Ačkoliv od vydání posledního dílu o kouzelníkovi s jizvou na čele uběhlo již sedm let (Relikvie smrti byly vydány v roce 2007), potterománie ještě zcela neutichla. Nadále žije v setkáních fanoušků i světě fanfiction.

Zřejmě i proto se autorka rozhodla vrátit k této uzavřené sáze. Každý den od 12. prosince až do Štědrého dne bude uveřejňovat jeden z krátkých příběhů na oficiálním serveru pottermore.com. Celkem se tedy fanoušci dočkají 12 příběhů. Zprávu uveřejnila agentura AFP.

Obsah jednotlivých povídek není znám, autorka se však zřejmě bude zaměřovat na vedlejší postavy původního příběhu. Takže oprášit špičaté klobouky i hůlky, tyto Vánoce budou po dlouhé době opět kouzelné.

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Lenka Lokvencová
Autorka je redaktorkou magazínu FANZINE.cz. V Hradci Králové vystudovala pedagogiku, v Praze pak žurnalistiku a mediální studia. Ve volném čase se věnuje psaní beletrií a tvorbě rodokmenů.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.