Google nahrazuje Dokumenty online diskem. Drive slibuje data vždy po ruce

Google DrivePo odhalení projektu Glass, které způsobil slušný poprask, spouští Google další službu. Nahrazuje Dokumenty a nese název Google Drive (česky Disk).

Google Drive
Díky Google Drive se dostanete ke svým datům kdekoli, bez ohledu na velikost

Virtuální internetové disky nejsou žádnou novinkou, populární jsou například SkyDrive od Microsoftu nebo Dropbox. Google má výhodu přidružených služeb, jednoduše implementuje Gmail, Kalendář a další. V Google Drive můžete prostě a jednoduše skladovat tisíce dokumentů, budete ale také moci sdílet data, která jsou příliš velká na to, abyste je posílali e-mailem.

Svoje online soubory budete mít lehce přístupné z PC, Macu, Androidu i iPhonu. Složku s diskem lze nainstalovat přímo do počítače, takže data nahráváte pouhým přesunutím myší.

Čtěte také: Američan vytvořil joystick velikosti stolu. Zábava ho přišla na 70 tisíc korun

Ze začátku održíte zadarmo pět gigabitů volného online místa. Pokud by vám to nestačilo, musíte si připlatit. Za dva a půl dolaru měsíčně se váš úložný prostor zvětší pětkrát, za pět dolarů obdržíte rovných 100 GB, a za padesát dolarů každý měsíc se budete moci pyšnit celým jedním TB. V tomto ohledu už je někdy konkurence výhodnější a hlavně firemní uživatelé se musí sami rozhodnout, jestli chtějí ušetřit někdy nemalé peníze, nebo dají přednost dražší, ale jednodušší a integrovanější variantě.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Jan Holan

Narodil se roku 1996. O fantastiku se začal zajímat v roce 2007, když nastoupil na osmileté gymnázium. O rok později začal s psaním, když se stal spoluzakladatelem ezinu Camelot. V řijnu 2010 se stal redaktorem rubriky Hry a Fantastika na Topzine.cz, Magazínu, který vás unese.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.