Google Chrome. Kdo ho hackne, získá 20 tisíc dolarů a notebook

OBR: Binární kódJiž popáté se bude letos v březnu v kanadském Vancouveru konat soutěž hackerů Pwn2Own. Šťastlivec, který bude nejúspěšnější v narušování kódu prohlížeče Google Chrome, si odnese výhru v hodnotě 20 000 dolarů (cca 360 000 Kč) a nový notebook Crome CR-48. Podobně budou potrápeny i další prohlížeče, jako je Internet Explorer, Apple Safari nebo Mozzilla Firefox.

OBR: Binární kód
Ilustrační foto Zdroj: sxc.hu

Soutěžící budou mít povoleno užívat pouze počítače s operačním systémem Windows 7 nebo Mac OS X. Jak uvedl server ComputerWorld.com, pro úspěch v soutěži bude hacker muset v prvním soutěžním dnu najít a využít dvě slabiny ve zdrojovém kódu prohlížeče, během druhého a třetího dne soutěže bude mít možnost využít bug (chybu v kódu programu) odjinud.

Microsoft, Mozzila a Apple nabízí za stejný úspěch na svých prohlížečích shodně 15 000 dolarů. Fakt, že je Google překonal o 5 000 a navrch dal notebook, svědčí o jeho víře v kvalitu svého Chrome. Anebo se jedná pouze o slušně sebevědomý reklamní tah.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Jakub Špičák

Narodil jsem se v květnu 1988, prošel Gymnáziem Opatov. V současnosti jsem studentem 3. ročníku oboru Mediální studia na FSV UK.

Žiji tak trochu na venkově, asi na půl cesty mezi Prahou a Benešovem u Prahy, a od toho se tak trochu odvíjí mé nucené zájmy :)

Jinak mám rád hudbu, především rock a heavy metal, jmenovitě asi nejvíc Iron Maiden, Aerosmith, Jethro Tull…je toho víc. Trochu se věnuji airsoftu, mám moc rád přírodu, turistiku, sere mě nordic walking. V poslední době jsem si docela oblíbil tvorbu Charlese Bukowského, i když tím moc nevybočuji z řady (je dnes tak trochu módní), především jeho povídky. Mám rád filmy, hodně sleduji válečné, ne proto, že bych byl militarista, spíš se mi líbí to, že je v nich dobře vidět lidem do duše. A jsou tam někdy letadla :)

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.