Fotomontáže Marsu na objednávku NASA vyrazí dech nejen umělcům

Nádherné snímky představují jakýsi abstraktní pohled na minulost budoucnosti. Foto: Nicholas Kahn a Richard Selesnick

Dva umělci vytvořili pro americkou NASA několik koláží, soch a montáží z prostředí Marsu. Využili k tomu takésnímky pořízené vesmírnými sondami.

Nádherné snímky představují poněkud abstraktní pohled na minulost budoucnosti rudé planety. Foto: Nicholas Kahn a Richard Selesnick

Nicholas Kahn a Richard Selesnick vytvořili pozoruhodné snímky, které kombinují moderní technologie a pustou červeň Marsu. Některé fotografie na diváka působí podobně nepatřičně, jako by mezi řeckými chrámy a egyptskými pyramidami viděl například automobil vytesaný z pískovce.

Nepřehlédněte:  Na Marsu přistála sonda Curiosity. Je tu další velký skok pro lidstvo

Iluze, kterou tyto zdánlivě prastaré monumenty tvoří, je nevšední, ale také krásná.

Část snímků byla vytvořená z fotek pořízených americkými sondami, některé byly ale nafoceny na Zemi. Na oficiálních stránkách projektu, který se jmenuje Mars: Adrift on the Hourglass Sea (volně přeloženo Mars: zmítaný na moři přesýpacích hodin), najdete mnohem více fotografií a také momentky ze zákulisních příprav.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Zdeněk Král
Narodil se v dubnu 1991 v Českých Budějovicích. Do roku 2010 navštěvoval pražské Gymnázium Jana Nerudy, nyní studuje na Vysoké škole ekonomické v Praze. Do redakce nastoupil v červnu 2011, od srpna 2012 se stará o herní a technologickou odnož Topzinu, magazín Gamezine.cz

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Fotomontáže Marsu na objednávku NASA vyrazí dech nejen umělcům