FOTO: Cosplay na FanCity 2011. Hvězdné války nebo Kryton?

V pátek 28. října proběhla na festivalu FanCity v Praze další domácí soutěž fanouškovských kostýmů ze sci-fi filmů a seriálů. Vyhrály to zase Star Wars.

[album: https://fanzine.topzine.cz/wp-content/plugins/dm-albums/dm-albums.php?currdir=/wp-content/uploads/dm-albums/fancity-2011-cosplay/]

Druhý největší festival her a fantastiky FanCity 2011 představil v pátek večer další vydání soutěže kostýmů Cosplay. Počet soutěžících byl omezen pouze na dvanáct, ale kostýmy byly o to lepší a propracovanější. Finálním vítězem se stal Sharad Hett z Hvězdných válek, cenu publika si vysloužil kostým androida Krytona z Červeného trpaslíka, jež zaujal i svým hereckým počinem.

FanCity, festival her a fantastiky, se konal ve dnech  od 26. do 30. října v KC Novodvorská na pražské Lhotce. Kromě mnoha přednášek a promítáni se zde nacházela velká herna počítačových a konzolových, ale i deskových a hudebních her. Exkluzivními hosty FanCity se stali KocourČerveného trpaslíka, Tony AmendolaHvězdné brány a další zahraniční herci. Magazín FANZINE.cz (při TOPZINE.cz) je hlavním mediálním partnerem akce. Sledujte náš speciál k této události.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Jan Nohovec

Student Masarykovy univerzity v Brně, obor Mezinárodní vztahy a Anglický jazyk a literatura, se narodil v Plzni, ale v současné době se pohybuje po různých místech České republiky. Má rád cestování a kromě češtiny a angličtiny se v rámci možností dorozumí i francouzsky a španělsky. Mezi jeho oblíbené koníčky patří tanec (od těch klasických přes latinskoamerické až po square dance), žonglování s poi a s holí a DDR. Na Topzine.cz působil přes rok a půl jako editor rubriky Hry a fantastika a v současné době zastává pozici reportéra a literárního recenzenta na Fanzine.cz, magazínu o sci-fi, fantasy a hororu při Topzinu, a na podobně zaměřeném internetovém portálu Fantasya.cz.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.