Film Prometheus 2 se už chystá. Premiéra bude nejdříve v roce 2014

FOTO: Prometheus (2012)Divácké reakce na film Prometheus nestihly vychladnout a režisér Ridley Scott už plánuje pokračování. A mělo by být v kinech nejpozději za tři roky.

FOTO: Prometheus (2012)
Dočkáme se brzy pokračování? Zdroj: Bontonfilm

I když Prometheus potěšil po vizuální stránce mnoho fanoušků, stejně velký počet jich zklamal. Ti, kteří očekávali volné pokračování bývalého trháku Ridleyho Scotta Vetřelec, si na své bohužel nepřišli.

Čtěte více: Podle filmu Prometheus se jmenuje nová stanice metra v Paříži

Už na začátku se film potýkal se seškrtaným rozpočtem, který činil pouhých 130 milionů dolarů. Obsazení hlavní role švédskou herečkou Noomi Rapace byla také sázka naslepo. Nakonec se však tržby filmu přehouply přes 300 milionů a tvůrci začali uvažovat, že by z toho mohli vytřískat ještě víc. V dalším pokračování se má v hlavních rolích opět objevit již zmiňovaná Rapace a po jejím boku Michael Fassbender.

Autor scénáře Damon Lindelof se na dalším díle, kvůli časovému vytížení, prozatím účastnit nehodlá a studio FOX tak shání pro film nového scenáristu.

„Ridley je neuvěřitelně nadšený z myšlenky pokračování, ale musí se to udělat správně,“ sdělila produkční Emma Watts. „Nic se nesmí uspěchat.“ Watts se již v minulosti angažovala při zpracování nových X-Menů a Planety opic. Prometheus 2 by měl být v kinech již v roce 2014 nebo 2015. Teď už chybí jen vymyslet titulek a děj.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Monika Bukáčková

Narodila se za bouřlivéhu řevu roku 1992 v Brně. Od té doby stihla dostudovat gymnázium a ukázat se jako úspěšný pokusný králík při státních maturitách. Jelikož ráda šprechtí německy bude se tomuto jazyku věnovat i na fildě v Brně v rámci oboru Německý jazyk a literatura. Do redakce Topzine.cz nastoupila v červnu roku 2010 a to do rubriky Cestování, později Film a TV. Ráda si přečte klasika, ať už Goetha, Remarqua nebo neněmeckého autora, mrkne na nějakej ten filmík, najede pár kiláků v autě nebo prožene inliny na cyklostezce.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.