Expozice zbraní v Prašné bráně. K vidění je roh z Narnie i meč z WoWka

Pražská Prašná brána v současnosti hostí výstavu s názvem Zbraně napříč staletími. Návštěvníci věže si mohou ve třech patrech prohlédnout zbraně a zbroj z historických a fantasy filmů.

Vystavované jsou roh i meč prince Kaspiana Zdroj: distributor PC hry

Milovníci historických i netradičních zbraní mohou navštívit expozici v Prašné bráně, kde na ně čekají střelné i sečné zbraně, rytířská brnění a další repliky známé z mnoha hollywoodských a světových velkofilmů. Absolutní většina  vystavovaných exponátů, jež vytvořilo trio bratří Krištofů, se totiž v nějakém objevila.

Čtěte také: Prodal snubní prsten s diamantem, aby si koupil brnění z videohry

Výstava je situována do tří pater věže. V prvním na návštěvníky čeká řada dobových děl a také vikingské zbraně či orientální zbroj. Nejvyšší podlaží patří středověkým brněním, přilbicím a štítům.

Fanoušci filmů si nejvíce užijí druhé patro, kde jejich zrak upoutají propriety ze známých snímků. K těm patří například roh a meč prince Kaspiana z druhého dílu Letopisů Narnie, stilleto z Bladea II, plátová zbroj, která se objevila ve filmu Van Helsing či Longinovo kopí z prvního Hellboye. Zcela raritní je meč z onlinové hry World of Warcraft vyrobený na zakázku.

Fanoušky Bladea potěší pohled na lovcovo stilleto Zdroj: distributor filmu
Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Marek Hofman

Narodil jsem se v Bruntále v prosinci roku 1991. V současnosti bydlím blízko Olomouce, kde také studuji na Univerzitě Palackého žurnalistiku a historii. Psát knižní recenze na fantasy, sci-fi a hororové knihy jsem začal v červnu 2010. V červnu 2011 mi pak byl svěřen post šéfredaktora Fanzine.cz

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.