Editor pro Legend of Grimrock je hotový. Teď už ho musíte jen otestovat

Dlouho slibovaný editor pro Legend of Grimrock se dostal do závěrečné fáze testování. Autoři žádají o pomoc všechny ochotné podílet se na vychytání posledních much tohoto mocného nástroje.

OBR: Legend of grimrock
Partička ostřílených hrdinů z Legend of Grimrock Zdroj: vydavetel hry

Studio Almost human se na začátku roku vytasilo s hrou, která vlila novou naději do žil všem milovníkům starých dungeonů a navrch získala srdce hromady nováčků, kterým éra oldschool RPGéček utekla.

Přestože by hra obstála i sama o sobě, nejzajímavější byl na tomto titulu nový design, který jako by z oka vypadl svým dávným předchůdcům. Éter se samozřejmě ihned zaplnil spekulacemi, které kusy se nejvíce hodí na předělání do nového kabátku, a odvážnými přísliby předělávek nejednoho hitu dob minulých. Každopádně čas, kdy se modeři budou moci pustit do práce, je již za rohem.

Po čtyřech měsících vývoje lidé z Almost Human dokončili práci na dungeon editoru a nyní spouští krátkou veřejnou betu. Jedná se o skutečný betateast, tedy pokus vymýtit zbývající chyby, nikoliv o jakousi obdobu dema, jak už jsme si zvykli z mnoha MMO titulů.

Čtěte také: Vybrali jsme 10 nejočekávanějších her podzimu 2012 

Konkrétně jde o zpětnou vazbu k dokumentaci, a pokud se v tom vyznáte, tak i ke skriptování a exportu modelů a animací. Tvůrcům nejde jen o hledání chyb, ale  i o nové nápady a návrhy nových funkcí. U příležitosti zahájení bety byl spuštěn i Grimrock Nexus

Bety se můžete zúčastnit, pouze pokud máte hru nainstalovanou na Steamu, a jakmile beta skončí, bude Dungeon Editor dostupný na všech dostupných distribučních platformách.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.