Driver: San Francisco se vrátí ke kořenům. Další GTA klon nečekejte

OBR.: Automobilová honičkaPůvodní Driver byl vynikající závodní hrou. Její dvě pokračování se bohužel pokusily expandovat i do jiných žánrů a kvalita značky značně upadla. Nový Driver: San Francisco se pokusí tuto pošramocenou pověst napravit.

OBR.: Driver: San Francisco
O nablýskané vozy nebude nouze, zdroj: výrobce hry

Po Driveru 3, který se výrazně vzdálil od ideji původní hry, bude zřejmě následovat tak trochu návrat ke kořenům. Zatímco zmíněné druhé pokračování této závodní hry se posunulo daleko víc do oblasti, které kraluje GTA, chystaný přírůstek do série by se měl opět soustředit hlavně na zážitek z jízdy. Vyjádřil se k tomu i jeden z designérů očekávané hry Pete Young.

Podívejte se také na trailer z chystané Forzy 4

„Pokusili jsme se náš titul trošku vzdálit od GTA, protože pro nás vždy bylo jádrem hry samotné řízení. Nový systém přeskakování z auta do auta jsme zavedli proto, abychom zachovali akčnost automobilových honiček a velkou variabilitu ve vozech, které můžete využít. Zároveň jsme se tak zbavili toho únavného procesu, kdy jste museli pěšky hledat auta a krást je. Nyní budete mít možnost prostě skočit do jiného vozu.“

Driver: San Francisco vyjde 2. září na PC, Playstation 3, Xbox 360 a Wii.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Šimon Kolář
Narodil se roku 1990. Chodil na Gymnázium Na Zatlance a v současnosti studuje sociologii na Fakultě sociálních věd v Praze. Pro Topzine.cz píše od roku 2011 do rubriky Hry a technologie.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Driver: San Francisco se vrátí ke kořenům. Další GTA klon nečekejte