Chystá se nová verze příběhu Romea a Julie. Black City bude temné sci-fi

Brzy, a to 13. listopadu letošního roku, vyjde první díl knižní série Black City. Autorka Elizabeth Richards už nyní prodala práva na film společnosti Screen Gems. Mělo by se jednat o novou epickou sérii filmů a knih.

Uvidíme nové Hunger Games, nebo něco víc? Zdroj: Bontonfilm

Příběh knihy Black City se odehrává po dlouhé válce mezi lidmi a Temnými, kdy konečně obě strany dosáhly křehkého míru. Centrem dění je město Black City, kde obě rasy žijí odděleny pomocí velké zdi. Napětí mezi oběma stranami je ale vysoké.

Hrdiny příběhů jsou šestnáctiletý Ash Fisher, poloviční Temný, jenž se zamiluje do člověka, mladé Natalie Buchanan. Nemyslitelné se stává skutečností.

Přečtěte si také recenzi Hunger Games. Nové Stmívání je reality show o pobíhání po lese

Studio Screen Gems chce příběh adaptovat do vysokorozpočtové filmové série. Tento příběh jsme už mnohokrát viděli, co však udělá sci-fi prvek v příběhu, je nejisté. Na druhou stranu producenti studia mají ve schopnosti autorky důvěru, tak proč bychom neměli i my?

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Matouš Márai

Narodil se roku 1987, chodil na Střední odbornou školu podnikatelskou PROSPERA v Lázni Bohdaneč, vystudoval Filozofickou fakultu na Univerzitě Pardubice, obor Humanitní studia a nyní studuje na Masarykově univerzitě, Fakultě sociálních studií, obor Mediální studia a žurnalistika. Do redakce Topzine.cz nastoupil v měsíci říjnu 2011 a píše pro rubriku Filmy a seriály.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.