Blu-Ray Strážců Galaxie: Místo One-Shotu se dočkáme ukázky z Avengers 2

Z krátkých snímků Marvelu (takzvaných Marvel One-Shots) se stala velmi příjemná tradice. Není tedy divu, že fanoušci nebyli příliš nadšeni, když se jim dostalo informace, že Blu-Ray druhého Kapitána Ameriky žádný takový film obsahovat nebude. A to samé evidentně bude čekat i Strážce Galaxie. U nich za to ale čeká bohatá náhrada – sneek peak z druhých Avengers!

Avengers: Age of Ultron concept art. Zdroj: Marvel Studios
Avengers: Age of Ultron concept art. Zdroj: Marvel Studios

Druhá fáze Marvel Cinematic Universe (MCU) začala poněkud vlažně. Iron Man 3 se sice stal nejúspěšnějším snímkem série o „železném muži“ a druhým nejúspěšnějším snímkem MCU, avšak stejně jako druhý Thor (s podtitulem The Dark World) se setkal spíše s rozpolcenými reakcemi jak od fanoušků tak kritiků.

Vše však spravil výborně přijatý Captain America: Návrat prvního Avengera a nejúspěšnější snímek tohoto roku (v USA) – Strážci Galaxie. O to překvapivější je, že právě Blu-Raye těchto dvou titulů v podstatě zejí prázdnotou.

Strážci Galaxie. Zdroj: Marvel Studios
Strážci Galaxie. Zdroj: Marvel Studios

A co tedy nabídne bonusový obsah Blu-Raye Strážců Galaxie?

  • dosud nevydané vynechané scény
  • filmy o filmu
  • exkluzivní ukázku z Avengers: Age of Ultron
  • nepovedené scény
  • audiokomentář

DVD pak bude obsahovat jednu vynechanou scénu a ukázku z druhých Avengers.

Obal k Blu-Rayi Strážců Galaxie. Zdroj: marvel.com
Obal k Blu-Rayi Strážců Galaxie. Zdroj: marvel.com

Toto je samozřejmě výčet pro bonusový obsah Blu-Ray disků a DVD vydaných v USA (kde vychází 18. listopadu na digitálních platformách a 9. prosince na fyzických nosičích), je však vysoce pravděpodobné, že české bonusy zůstanou víceméně stejné. V České republice bude nosič k dostání od 3. prosince.

Tato zpráva přichází jako překvapení zvláště vzhledem k tomu, že sám režisér několika těchto krátkých snímků Lious D’Esposito opakovaně zdůrazňoval jejich význam pro MCU jako celek.

Připomeňme si rovněž, že jde právě o tyto One-Shots, jenž inspirovaly vznik seriálů Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D. a Marvel’s Agent Carter.

Režisér Strážců, James Gunn, však skrze svůj Twitter sdělil, že na One-Shot jednoduše nebylo místo a fanouškům chce přeci jen dodat tolik materiálu o Strážcích Galaxie, kolik je jen možné.

Zdroj: Marvel Studios
Zdroj: Marvel Studios

Se Strážci Galaxie se vydáváme do hlubokého vesmíru, kdy sledujeme zlodějíčka Petera Quilla, jenž proti sobě poštve mocného Ronana a jeho bandu zabijáků poté, co mu ukradne záhadný orb. Aby mu unikl, musí se spojit se zvláštní bandou vyvrhelů: sarkastickým mývalem Rocketem, humanoidním stromem Grootem, vražedkyní Gamorou a pomstychtivým Draxem Ničitelem.

Avengers: Age of Ultron (slovensky Vek Ultrona) jsou pokračováním vůbec nejúspěšnějšího snímku MCU a tentokrát nejmocnější hrdiny postaví proti titulnímu Ultronovi poté, co selže mírový program, jenž se marně snaží aktivovat Tony Stark.

Do českých kin vtrhne již 30. 4. 2015.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

1 Comment on Blu-Ray Strážců Galaxie: Místo One-Shotu se dočkáme ukázky z Avengers 2

  1. Ehmm James Gunn si může říkat co chce že na Blu-Ray na to nebylo místo. Faktem zůstává že on to neovlivňuje natož nenatáčí ony One-Shoty. O ty se stará Marvel a spíš se předpokládá že vzhledem k rozjetým televizním seriálům na to prostě není čas. A osobně dám přednost plnohodnotnému seriálu než One-Shotu, i když se mi líbili. Mimochodem je to „Sneak Peek“ a ne „Sneek Peek“

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.