Amazon boduje, představil nové čtečky a tablety Kindle Fire HD

Nový tablet nabízí perfektní parametry za ne zas tak horentní sumu. Zdroj: Amazon.com

Novinky pořádně otřesou nejen trhem se čtečkami elektronických knih, ale přinesou také rozruch mezi konkurenční tablety.

Nový tablet nabízí perfektní parametry za ne zas tak horentní sumu Zdroj: Amazon.com

Nejlepší z představených tabletů se jmenuje Kindle Fire HD 8.9″ 4G, nabídne HD displej, stereo reproduktory Dolby audio, Wi-Fi a hlavně velmi rychlé LTE 4G připojení. To není z nejlevnějších, ale Američané navíc získají možnost předplatit si tuto službu za $49.99 na první rok. Novinka bude stát $499. Za verzi bez 4G (pouze s Wi-Fi) pak zaplatíte $299.

Nepřehlédněte: iPhone 5 bude představen už 12. září na konferenci v San Franciscu

Menší bratr představené dvojice je pak Kindle Fire HD se sedmipalcovým HD displejem, stejně kvalitním audiosystémem, Wi-Fi a 16GB interní pamětí. Ten zákazníka vyjde na $199.

Amazon představil i nové čtečky knih, které původně jméno Kindle proslavily.

Kindle Paperwhite bude v prodeji opět ve verzi s 3G ($179),  a bez ($119). Nabídne o 62 % jemnější displej než předchozí generace čteček a o 25 % lepší kontrast. Podsvícení displeje navíc umožní pohodlnější čtení i za snížené viditelnosti.

Nepřehlédněte: Samsung představil Galaxy Camera. Fotoaparát a mobil v jednom

I nejobyčejnější Kindle za $69 se dočkal malých vylepšení; rychlejšího prostředí a několika nových fontů.

Čtečky a tablety od Amazonu u nás nejsou zas tak populární kvůli  geografickým omezením služeb, ale v zahraničí patří k těm nejpopulárnějším. Nová řada jejich pozici jistě podpoří.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Zdeněk Král

Narodil se v dubnu 1991 v Českých Budějovicích. Do roku 2010 navštěvoval pražské Gymnázium Jana Nerudy, nyní studuje na Vysoké škole ekonomické v Praze. Do redakce nastoupil v červnu 2011, od srpna 2012 se stará o herní a technologickou odnož Topzinu, magazín Gamezine.cz

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.