6 nejlepších hororů dle skutečné události. Tohle se může stát i vám

OBR: Texaský masakr

Některé horory pobaví, jiné zase děsí. Pravdou však je, že jsou to pouze filmy, divák je v bezpečí. A nebo taky ne? Podívejte se na 6 nejlepších hororů podle skutečné události.

Ano, z některých hororů běhá mráz po zádech. Když vidíte Drákulu, jak požírá další oběť, může to skutečně za temných nocí děsit. Nakonec si však vždy uvědomíte, že to je vlastně jenom film, a jdete v klidu spát. Ovšem pak tu jsou příběhy, které se skutečně staly. Na tyto příběhy si vzpomenete pokaždé, když se vám uprostřed pusté silnice rozbije auto nebo se vracíte v noci domů lesem. Podívejte se na šest nejlepších.

1. Psycho (1960)

Freud tvrdí, že u každého dítěte se v dětství objeví pocit, kdy se chce vrátit do lůna své matky. Většinu lidí však tento pocit přejde a úspěšně dospějí, někteří však ne. Norman Bates z filmu Psycho je jedním z těchto případů. Smrt jeho matky v něm zanechala nesmazatelnou stopu. Na natáčení tohoto skvělého Hitchcockova filmu se brzy budete moci podívat ve snímku Hitchcock.

Čtěte také: TOP 5 vánočních hororů. Přejí nám šťastné a děsivé

Batesův charakter je napsán podle Eda Geina z Wisconsinu. Ten byl v roce 1957 zavřen do ústavu pro duševně choré za dvojnásobnou vraždu. Gein usmrcoval ženy, které následně stáhl z kůže. Kůži si pak oblékal společně s dámským oblečením v naději, že se stane ženou.

Pokračování na další stránce…

6 nejlepších hororů dle skutečné události. Tohle se může stát i vám
5 (100%) 1 hlas[ů]

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.