5 věcí, které odhalil trailer filmu Intelstellar. Kousek Spielberga i cestování časem

FOTO:Matthew McConaughey Interstellar2
Pro Matthewa McConaugheyho je letošek veleúspěšný rok. Zdrpj: Warner

Co máme očekávat v listopadu až přijde do kin nový film Christophera Nolana Interstellar? Kromě toho, že půjde o cestu do Vesmíru, prozrazuje trailer několik zajímavých nápadů, které ve filmu nebudou chybět. Topzine proto přináší pět věcí, které nové science-fiction slibuje. Podívejte se, na co se můžete těšit.

Hlad a trápení z klimatických změn

Země bude ve filmu Interstellar zničená. Zdroj: Reprofoto Youtube.com.
Země bude ve filmu Interstellar zničená. Zdroj: Reprofoto Youtube.com.

Záběry ve kterých je vidět oheň a bouře rozvířeného prachu. Zemědělci kvůli masivním klimatickým změnám už nejsou schopni vypěstovat žádné plodiny. Amerika a další části světa trpí hladem. „Dochází nám jídlo,“ říká v traileru ustaraný David Oyelowo. Na problémy způsobené zničením planety budou hledat řešení ve Vesmíru. Povede se jim to?

Fanoušci science-fiction nepřijdou zkrátka

Film ukáže řadu science-fiction vymožeností. Zdroj: Reprofoto Youtube.com.

Zveřejněné video přislibuje, že vůbec nepůjde o „klasický“ katastrofický film, ba naopak fanoušci futuristických vymožeností si přijdou také na své. Nejenom, že se v traileru míhají nápady o cestování časem, malý náhled získává divák i do vesmírné lodi. Její posádka spí v plastových spacácích naplněných tekutinou, která pravděpodobně lidi zmrazí, dokud nedoletí na cílové místo.

McConaughey má oscarového otce

Mathew McConaughey bude mít oscarového otce. Zdroj: Reprofoto Youtube.com.

Nejenom detaily děje ale také novinky o hereckých obsazeních se dají vyčíst z traileru. V záběrech se objevují věhlasné tváře Anne Hathaway, Michaela Caina, Jessicy Chastainové nebo Caseyho Afflecka. Součástí hereckého týmu bude i oscarový John Lithgow o jehož roli sice zatím není tolik známo, při detailnějším pohledu na trailer si divák ale všimne, že je vidět v záběru, kdy Mathew McConaughey opouští svou rodinu, aby odletěl do Vesmíru. Je pravděpodobné, že zaplní místo otce po boku McConaugheyho.

Děti a jejich dospělé já

Jednu z rolí obsadí Jessica Chastain. Zdroj: Reprofoto Youtube.com.
Jednu z rolí obsadí Jessica Chastain. Zdroj: Reprofoto Youtube.com.

Zpátky k výše zmiňovanému cestování časem – pravděpodobně se snímek bude odehrávat ve dvou časových rovinách. Nasvědčují tomu i dvě hlavní postavy v obsazení Jessicy Chastainové a Caseye Afflecka. V traileru především vidíme dětskou Mackenzie Foy ve světě, který se zdá mít fungující ekosystém. Později do Vesmíru ale letí ze zničené Země Jessica Chastainová, která má podobně upravené vlasy i styl oblečení jako její dětská představitelka. Podobné scény nasvědčují i dětské předloze Caseye Afflecka. Možná bude příběh vyprávěn pomocí flashbacky, jedno je jasné, uspořádání děje asi nebude standardní a divák se má na co těšit.

Ve znamení Stevena Spielberga

Otec se snaží zachránit své děti před skázou. Zdroj: Reprofoto Youtube.com.
Otec se snaží zachránit své děti před skázou. Zdroj: Reprofoto Youtube.com.

Je zajímavostí, že původně měl projekt Intelstellaru na starosti Steven Spielberg, nakonec ho ale zpracoval Christopher Nolan. Nicméně i přesto je v příběhu ještě cítit nádech Spielbergovy tvorby. Kdo by si při otci, který čelí katastrofě a snaží se zoufale zachránit své děti nevzpomněl třeba na Válku světů?

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Kateřina Sýsová
Autorka je redaktorkou rubriky Film na magazínu TOPZINE.cz. Studuje žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK. Necelý rok pracovala jako redaktor zpravodajského serveru Lidovky.cz. Film je její největší koníček.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
5 věcí, které odhalil trailer filmu Intelstellar. Kousek Spielberga i cestování časem